O nás

Vážení přátelé FARMÁŘSKÝCH TRHŮ PRAHY 1,

farmářský trh – tento novodobý fenomén – lze bezpochyby vnímat různým způsobem. Pro někoho je pouze příjemným zpestřením každodenních nákupů, pro jiného vzdáleným závanem sladké Francie a někdo si bez něj už svůj život neumí představit. Málokomu je však lhostejný.

Farmářský trh na náměstí Republiky má ambici být nejen místem nákupů, ale také středobodem setkávání, ochutnávání a vůbec chvilek příjemného zastavení uprostřed uspěchaného velkoměsta. K tomu slouží takzvaný nekončící stůl – ten svůj konec samozřejmě má (je dvacetimetrový), avšak to, co jeho rozměry dalece přesahuje, jsou chvilky, které u něj prožijete: ať ryze gurmánské při ochutnávce lahůdek z trhu či přátelské při rozhovoru s jinými, podobně naladěnými lidmi.

Abyste si trh opravdu užili a třeba se i pomyslně přenesli právě do zmíněné Paříže, nebojte se s jednotlivými prodejci mluvit, ptát se na vše, co vás zajímá (ale třeba i smlouvat o ceně :-) ). Vždyť nakupování na trhu je pravým opakem nákupu v supermarketu.

 

Kde jinde než na trhu se člověk může zastavit u prodejce, prohlédnout si zboží, zeptat se na jeho původ a v klidu a beze spěchu si nákup rozmyslet…

A pokud hovoříme o farmářském trhu na náměstí Republiky, zbývá podotknout ještě jednu důležitou skutečnost: celé náměstí v průběhu desetiletí několikrát významně změnilo svou podobu, avšak stále jako kdyby hledalo svoji lidskou tvář. Tu mu dali právě až farmáři. Náměstí tak získalo nový, mnohem příjemnější rozměr a přestalo být pouhým průchozím místem.

Přijďte se o tom osobně přesvědčit.

Za tým FARMÁŘSKÝCH TRHŮ PRAHY 1

Tomáš Ságl
Tel.: 777 338 338
info@farmarsketrhyprahy1.cz